Pestovanie: Výsev vo vnútri je možný počas celého roka. Semená pred sadením jemne zdrsnite jemným brúsnym papirom a namočte na 24 hodín do teplej vody. Potom ich jednoducho položte do vlhkého substrát a zasypte iba jemnučkou asi 0,5 cm vrstvou substrátu. Výsevnú nádobu zakryte čírou fóliou, do ktorej nezabudnite urobiť dierky. Fóliu každý druhý deň asi na dve hodiny úplne odokryjeme aby sme zabránili plesniveniu substrátu. Nádobu zo semenami držte na svetlom mieste s teplotou asi 25°-30°C. Substrát udržujte vlhký nie však mokrý. Rastlina zvyčajne klíči 4- 12 týždňov.
Stanovisko: slnko, v lete môžete presunúť na balkón či do záhrady.
Starostlivosť: ubezpečte sa, že zemina je stále vlhká ale zabráňte zadržiavaniu vody. Od apríla do októbra pridávame hnojivo pre bonsaje každé dva týždne.
Tvarovanie: oliva je svojimi malými listami a bizarným kmeňom s krakovanou kôrou atraktívnym bonsajom. Vzhľadom k tomu, že vyrastá pomerne dobre zo starého dreva, môže byť ľahko tvarovaná do požadovanej formy. Aby ste predišli oslabeniu rastliny, mali by ste udržať nové výhonky, kým nebudete lignifikovať. Listy sa dajú zostrihať aj na guľatú korunu. Vedenie na tvarovanie je väčšinou zbytočné. Ak sa rozhodnete pre drôtovanie aby ste vytvarovali svoj bonsaj, uistite sa, že to urobíte počas leta a bez toho, aby ste si konáre silne ohýbali, pretože by mohli ľahko prasknúť. Mladé rastliny by mali byť presádzané každé tri roky, dospelé stromy každých päť rokov. Používajte priepustnú pôdu, ktorá obsahuje veľkú časť štrku a poskytuje správnu drenáž.